KKTC SEO Faaliyetleri

kibrisseo

Seo nedir? Nasıl Yapılır?
Seo nedir?
SEO; Google, yandex, bing, yahoo gibi arama motorlarında sorgulanan kelimelerde ilk sayfaya gelmek ve üst sıralara çıkmak konusunda yapılan iyileştirmedir. Açılımı İngilizce search engine optimization kelimesinin kısaltmasıdır. Optimization zaten iyileştirme, mükemmelleştirme anlamları taşır. Onca sektör ve şirket adı arasında en iyi sayfalama sonuçları için çalışmaktır.
Bu pazarlama çalışmalarının sonucu olarak marka bilinirliği artar, müşteri portföyünde ve sayısında artış gerçekleşir. Sonuçta ise ürün, hizmet satışlarında yükseliş beklenir. 
SEO çalışmaları ya da sitenizin SEO uyumluluğu; Google başta olmak üzere arama motorlarının politikalarına uyumluluk, sosyal medya çalışmaları, içerik ve site kodların temiz ve sağlık olması, iç ve dış link çalışmalarını ve daha bir çok zahmetli işi barındıran bir faaliyettir.
Seo nasıl yapılır?
Seo çalışmaları ikiye ayrılır. Satın alınan ve organik çalışma… Aynı şekilde sonuçları da aynı iki başlığa ayırırız. Yani organik sonuç, yukarıda anlatılan zahmetli faaliyet neticesinde alınan verimi anlatır. Satın alınan çalışma ise, Adwords başta olma üzere sonuçlar üzerinde satın alma sonucu etki etme işidir.
Kuzey Kıbrıs’ta SEO faaliyeti yeni yeni şekillenmektedir. KKTC SEO işlerinde şirketlere hem yukarıda söz edilen Adwords  çalışmalarında hem de organik SEO çalışmalarında destek vermekteyiz. Kıbrıs Web Tasarım Net olarak, tüm bu konularda sizlere destek vermekten mutluluk duyarız. Bize ulaşın!

info@kibriswebtasarim.net